Hoppa till sidans innehåll

Stockholmscupen-Dressyr


INGET LAG 2018-2019

INGET LAG 2017-2018

 

 

LAGUPPSTÄLLNING

Marie Krüger

Julia Strandlund

Linda Eriksson

Elin Alskog-Berglund

Susanne Carlsson

Nora Johnzon

Reserv
Cajsalisa Bäcklin-Neijnes

 

Hemma

10/11 Väsby RK         Första start kl14.00

(domare Mona Rud)

12/1   Botkyrka RK    Första start kl14.00
(domare Anne-Carin Klinge)

19/1   Enskede RS     Första start kl14.00
(domare Isabella Mongelli)

16/2   Roo Gård        Första start kl12.00
(domare Leena Collins)

 

Borta

5/10   Roo Gård       Första start kl12.00

16/11 Botkyrka RK   Första start kl15.00

24/11 Enskede RS   Första start kl14.30

6/1     Väsby RK       Första start kl16.00 OBS NYTT DATUM

 

 

 STOCKHOLMSCUPEN DRESSYR 2013-2014 - GRUPP 2

Klubb

Resultat

 

Botkyrka Ridklubb  3  
Enskede RS    
Haningebygdens RF  2-0
Silver Marie Krüger
 
Väsby RK    
Roo Gård  1-1  
     
Enskede Ridsällskap  2  
Botkyrka RK    
Haningebygdens RF  2-0
Silver Marie Krüger
 
Väsby RK    
Roo Gård    
     
Haningebygdens RF  2  
Botkyrka RK    
Enskede RS    
Väsby RK 2-0 Silver Marie Krüger&Napache  SC Väsby 10 nov
Roo Gård    
     
Väsby Ridklubb  0  
Botkyrka RK 0-2  
Enskede RS  0-2  
Haningebygdens RF    
Roo Gård    
     
Roo Gård  5  
Botkyrka RK    
Enskede RS  2-0  
Haningebygdens RF

2-0

Guld Cajsalisa Bäcklin

 Roo Gård 5 oktober
Väsby RK    

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Laget vidare till final 2012-2013

 

 

Hemmamatcher (första start)

28/10 Roo Gård (13.00)

4/11 Nacka (13.00)

20/1 Tungelsta  (13.00)
24/2 Täby (13.00)

 

Bortamatcher (första start)

20/10 Roo Gård (16.00)

11/11 Täby (10.00)

12/1 Nacka (14.30)

10/2Tungelsta (16.00)

 

 

 STOCKHOLMSCUPEN DRESSYR 2012-2013 - GRUPP 4

Klubb

Resultat

Haningebygdens Ridsällskap

 10 Gruppsegrare

Tungelsta Ridklubb

 2-0
Silver Marie Krüger/Mistel

Roo Gård Ryttarklubb

 2-0

Guld

Caroline Andersson/Napache

Täby Ryttarsällskap

 2-0

Silver Marie/Mistel

Nacka Ridklubb

 2-0
Guld Marie Krüger/Mistel

Tungelsta Ridklubb

 2

Haningebygdens Ridsällskap

 0-2 WO

Roo Gård Ryttarklubb

 0-2

Täby Ryttarsällskap

 2-0

Nacka Ridklubb

 0-2

Guldet till NRK

Roo Gård Ryttarklubb

 8

Haningebygdens Ridsällskap

 2-0
Silver Julia Strandlund

Tungelsta Ridklubb

 2-0

Täby Ryttarsällskap

 2-0

Nacka Ridklubb

 0-2

Täby Ryttarsällskap

 10

Haningebygdens Ridsällskap

 2-0

Silver Therese Larsson

Tungelsta Ridklubb

 2-0

Roo Gård Ryttarklubb

 2-0

Guldet till Täby

Nacka Ridklubb

 2-0

Nacka Ridklubb                                                                                                          

 10

Haningebygdens Ridsällskap

 2-0
Silver Marie Krüger / Nova

Tungelsta Ridklubb

 2-0

Guldet till NRK

Roo Gård Ryttarklubb

 2-0

Täby Ryttarsällskap

 0-2
Uppdaterad: 03 SEP 2018 09:17 Skribent: Christin Wettersten

Stöd Haningebygdens Ryttarförening 

när du handlar på nätet.

 561182_295997613811978_177592818_a

 

 

 

 

Postadress:
Haningebygdens RF - Ridsport
Blåkulla Gård
13741 Västerhaninge

Kontakt:
Tel: 070-611 77 23
E-post: This is a mailto link

Se all info